Život on Air

#18_Natalie Rajnišová_Relativizuju pravdu

Episode Summary

Hostem osmnácté episody je česká scénografka Natálie Rajnišová, reprezentující nastupující generaci českých divadelníků. Věnovali jsme se tomu v čem spočívá práce divadelního scénografa, nebo jaké to je působit jako profesionální scénografka v ČR. Jakou roli v její práci hraje pokora a proč její tvorba relativizuje pravdu. Díky jejím zkušenostem s prací v polském Nowem Teatru jsme porovnávali české a polské divadlo. A nakonec jsme se také věnovali tomu, jak se jí spolupracuje se souborem Ufftenživot na novém projektu This is not a love song, který bude mít premiéru v listopadu.

Episode Notes

Nátalie Rajnišová je česká scénografka, která reprezentuje nastupující generaci českých divadelníků. Do podcastu jsme ji pozvali, protože s námi spolupracuje na našem novém projektu “This is not a love song”,  který bude mít premiéru už v listopadu. V tomhle podcastu jsme se věnovali tomu, v čem spočívá práce scénografa, jaké to je být profesionálem na české divadelní scéně a jestli se tím dá vůbec uživit. Jakou roli v umělcově životě hraje pokora? Je divadlo nástrojem pro to, jak najít jiné perspektivy jak nahlížet na svět, než ty které máme pravě teď? Natálka i já jsme reflektovali život v našich “uměleckých” bublinách a hledali jsme cestu jak se z nich dostat. Jak tvořit díla která nejsou odtržena od společnosti? Jak zůstat ve spojení se světem mimo uměleckou komunitu? V závěru rozhovoru jsme se díky zkušenostem Natálky s divadelní prací v polském Nowem Teatru dostali ke srovnání českého a polského divadla. Tenhle díl je pro všechny, kdo chtějí vědět víc o divadle a pořádně nerozumí tomu, co to je scénografie. Pro ty, kdo divadlo dělají a hledají inspiraci. Pro ty, kdo stejně jako já rádi poslouchají Natálii Rajnišovou. 

Důležité odkazy

Doporučení 

  1. Kniha  -  Jak vidět svět - Nicholas Mirzoeff
  2. Film - I am not your negro
  3. Hudba - Soccer Mommy

Odebirej _ bit.ly/zivotapple _ bit.ly/zivotgoogle _ bit.ly/zivotspotify

POKUD SE VÁM LÍBÍ NAŠE PRÁCE PODPOŘTE NÁS NA STARTOVAČI - STARTOVAC.CZ/PATRON/ZIVOTONAIR

Podcast "Život on AIR" produkuje divadelní soubor Ufftenživot - www.ufftenzivot.cz / facebook.com/ufftenzivot / instagram.com/ufftenzivot _/ _

Autor a průvodce podcastu  Jiří Šimek .